Gamer Ata
 Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu 97416316
<script type="text/javascript" src="http://widgets.amung.us/tab.js"></script><script type="text/javascript">WAU_tab('l8i4pau7dvb5', 'left-upper')</script>
Gamer Ata
 Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu 97416316
<script type="text/javascript" src="http://widgets.amung.us/tab.js"></script><script type="text/javascript">WAU_tab('l8i4pau7dvb5', 'left-upper')</script>
Gamer Ata
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gamer AtaHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 1

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu

3 posters
YazarMesaj
GENJI
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
GENJI

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 68
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/10/10
<b>Points</b> Points : 60789
<b>Yaş</b> Yaş : 30

Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu Empty
MesajKonu: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptySalı Ekim 12, 2010 4:27 am

Çoğumuz farkındayız ki şu anda Türkiye'nin pek çok yerinde sahte kartlar satılmakta. Üstelik sahte kart satan satıcıların çoğu sattıkları kartların orjinal olduğunu iddia ederek alıcılarını kazıklamaktadırlar. Biz de sizin bu şekilde mağdur olmanızı önlemek amacıyla burada sahte kartları gerçeklerden nasıl ayırt edeceğinizi belirteceğiz.

Türkçe kartların hepsi sahtedir. Resmî Yugioh kartları yalnızca şu dillerde üretilmişlerdir: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Kanada Fransızcası, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve Japonca. Bunların dışında bir dilde Yugioh kartı görürseniz o kart kesinlikle sahtedir.

Orjinal kartların hepsinin sağ alt köşesine kartın kopyalanmasını engellemek için hologram konulmuştur. Gerçek hologramların hepsinin üzerinde Anubis gözü bulunur. Hologramların hepsi kartın içine gömülüdür ve elinizi hologramın üzerinden geçirdiğinizde hologramı hissetmezsiniz. Bazı sahte hologramların ise üzerinden elinizi geçirdiğinizde kartın üzerinde yükseklik hissedersiniz. Bazı durumlarda tırnağınızla sahte hologramı kartın üzerinden ayırmanız mümkündür. Gerçek hologramların resmi aşağıdaki gibidir:
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gerçek kartların arkasının sol üst köşesinde Konami® yazar ve sağ alt köşesinde Yu-Gi-Oh! TRADING CARD GAME yazılı bir logo vardır. sahte kartlarda Konami ve Kazuki Takahashi kelimeleri yanlış yazılmış olabilir.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yukarıdaki örnek resimlerden de anlayacağınız üzere sağdaki kar sahte. Sol üst köşesindeki Konami ® yazısı yanlış yazılmış ve sağ alt köşesinde gerekli logo yok.

Eğer bir paketin üzerinde Made in China diye bir yazı görürseniz o paketi almayın. Orjinal kartlar Çin'de üretilmezler.

Kartları satın alacağınız yer konusunda öneriler
YugiohTürk kart mağazasında satılmakta olan tüm kartlar gerçektir. Oradan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir ürünü almadan önce kutusuna bakın. Eğer üzerinde İthalatçı Firma: Başel Oyuncak diye bir yazı varsa o ürün sahte değildir. Alabilirsiniz.

Hiçbir zaman bakkallardan ve marketlerden kart almayın. Zaman zaman en ünlü ve saygın mağazalarda bile sahte kart satışına rastlanmaktadır. Yalnızca orjinal kart sattığını kesin olarak bildiğimiz mağazaların listesi aşağıdadır, başka bir yerden kart almamanızı öneririz.

• YugiohTürk kart mağazası
  • Nezih Kitapevi
  • Oyun Mühendisi
  • Gerekli Şeyler
  • Oversoul
  • Baykuş Comics

Gerçek kartlar özel paketler içinde satılırlar. Açıkta satılan kart görürseniz satın almayın.

Kartların fiyatları çok ucuzsa sahtedir. Kartlar tanesi 1ytl'den daha ucuz bir fiyattan satılıyorlarsa muhtemelen sahtedirler.

Umarız buradaki bilgiler size yardımcı olur ve başkaları tarafından kandırılmazsınız.

Alıntıdır...
GENJI
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
GENJI

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptySalı Ekim 12, 2010 4:45 am

Bununla ilgili bir hikayemi anlatayım arkadaşlar benim gerçekte de bir destem var kart sayım 43 ve içinde Blue-Eyes White Dragon ve Dark Magician var ve orjinal burda olan tanıma birebir uyuyor.Bu desteyi Legend of Blue-Eyes White Dragon Booster Packinden yaptım.Bakınız:http://kartarsivi.yugiohturk.com/index.php?title=Legend_of_Blue_Eyes_White_Dragon

Bu paket de aynen bu resimdeki ile aynıydı.Şimdi olayın ilginç kısmına geliyoruz bu paketin içinden 9 sürpriz kart çıkıyor ve bu paketin piyasa değeri benim aldığım zamanlar (sene 2006) 12 TL idi.Ben bu paketleri inanamayacaksınız ama gerçek 1TL den alıyordum.Kartların gerçek fiyatından haberi olmayan bir tencereci amcadan aldım kartları o na da kartlar hediye gelmiş oyuncakçıdan ve fiyatlarını bilmiyor ve kartlar dükkanın en ücra köşesinde duruyordu paketin bi an gözüme çarpması ile heyecanlanarak sordum:''Amca şu kartlar ne kadar?''
Tencereci Amca:'' 1 TL''
Ben:''Gerçekten mi?''
Tencereci Amca:''Evet neden bu kadar şaşırdın ki?''
Ben:''Hiiiiiç...Neyse versene bi 10 paket!''
Tencereci Amca:''Oh iyi oldu hem de 10 paket çok çok iyi''

Böylece destemi kurmuş oldum arkadaşlar amcadaki tüm kart paketlerini ben bitirdim yaklaşık 30 paket kadardı hepsini gide gele aldım.Şuan orjinal bir desteye sahibim ama destem çok güçlü değil ancak içnde efsane canavarlar var!!!

Turnuvalarada katılacağım fakat destem o kadar iyi değil ve şuan kartların fiyatları bana çok pahalı geliyor 9 lu kart paketleri şuan hala 11 TL civarlarında yani sağlam bir deste yapmak için rahat bir 200 TL yi gözden çıkarmak gerekiyor.Burdaki 200 TL tabiki sadece packler değil ama tekil de alsanız deste de alsanız ya da metal kutuda da alsanız yinede bu kadar bir para lazım iyi bir deste için.

Neyse öyle ya da böyle benim gerçek hayatta da orjinal bir destem var ama ne yazık ki duello yapacak kimse yok!!!İşin En acı kısmı da bu!!!! Rolling Eyes

Not:Linki google arama motoruna kopyala-yapıştır yapın denedim başka türlü olmuyor! [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Admin
Administrator

Administrator
Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 502
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10
<b>Nerden</b> Nerden : İzmir
<b>Points</b> Points : 153220
<b>Yaş</b> Yaş : 25

Cüzdan
Altın Altın: Sınırsız Zengin

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptySalı Ekim 12, 2010 5:48 pm

Very Happy xD
https://gamerata.1forum.biz
Admin
Administrator

Administrator
Admin

Cüzdan

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyPerş. Ekim 14, 2010 8:56 pm

sa
BERKECANUNLU2
Teğmen
Teğmen
BERKECANUNLU2

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 238
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 01/10/10
<b>Points</b> Points : 181628
<b>Yaş</b> Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyPtsi Ekim 25, 2010 12:04 am

iYİ YAPMIŞIN BENCE UTAN

YAŞLILAR KANDIRILMAZ
GENJI
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
GENJI

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 8:21 pm

Hem iyi yapmışın diyon hem de utan diyosun anlayamadım bir de kandırmaca yok adama zaten hediye gelmiş paketler hiç para vermemişki gersi de artık onun uyanıklığı olsun...
Admin
Administrator

Administrator
Admin

Cüzdan

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 11:21 pm

Genjı Seni Aramızda Görmek Güzel Özletin Kendini Smile
GENJI
Ayın Üyesi
Ayın Üyesi
GENJI

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyPtsi Kas. 01, 2010 12:39 am

Artık ara sıra uğruyorum sana da dedğim gibi çok giremeyeceğimi başından söylemiştim santa
Admin
Administrator

Administrator
Admin

Cüzdan

MesajKonu: Geri: Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu    Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu EmptyPtsi Kas. 01, 2010 1:16 am

yha hesapım bir calıntı bir aldım ondan cevap veremedim Smile

Sahte kartları gerçeklerden ayırt etme klavuzu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Kayıt Video'su upload etme
» Element Kartları
» AL BENDEDE GÜNÜN KARTLARI
» 5 EKİM 2010 SALI GÜNÜN KARTLARI