Gamer Ata
Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps  97416316
<script type="text/javascript" src="http://widgets.amung.us/tab.js"></script><script type="text/javascript">WAU_tab('l8i4pau7dvb5', 'left-upper')</script>
Gamer Ata
Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps  97416316
<script type="text/javascript" src="http://widgets.amung.us/tab.js"></script><script type="text/javascript">WAU_tab('l8i4pau7dvb5', 'left-upper')</script>
Gamer Ata
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gamer AtaHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 1

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps

YazarMesaj
ahmet045
Onbaşı
Onbaşı
ahmet045

Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps  Shanex10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 22
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 05/11/10
<b>Points</b> Points : 49600
<b>Yaş</b> Yaş : 34

Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps  Empty
MesajKonu: Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps    Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps  EmptyCuma Kas. 05, 2010 9:23 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sekiz yıl ha. O kadar oldu mu yahu? Zaman ne kadar da çabuk geçiyor. Oysa her şey daha dün gibi gözlerimin önünde. Ben henüz ortaokula yeni adım atmış ufak bir çocuğum. Bakmayın öyle küçük olduğuma canavar gibiyim aslında. Çoktan mafyaları "karizma abidesi varlıklar" olarak görmeye başlamışım bile. Ailemden gizli ne kadar mafya filmi varsa hepsini alıp izliyorum. Hatta Baba filmini izleyip, işte benim temam budur diyeli birkaç ay olmuş belki de. Sonra önüme Mafia diye bir oyun düşüyor. Alt üst oluyorum, küçük dünyam hayatının oyunuyla karşılaşıyor. Aradan günler aylar hatta yıllar geçiyor ama ben hala Mafia oynuyorum. Sonra ikinci oyunun peşine düşüyorum ama kimseden ses seda yok. Tam umudumu kesmeye başlamışken, ekranımın ortasında "Mafia 2 geliyor" yazıyor. Bir an duruyor, hafifçe gülümsüyorum. Sonrasını sizde biliyorsunuz zaten…

İlk aşkınla yeniden karşılaşmak gibi, fazlasıyla vurucu

Nihayet dediğinize bahse girebilirim, zira sekiz yıldır beklediğimizi düşünürsek pek de haksız sayılmayız. Demo şu boyutta bu ebatta kısmını atlıyor ve direk oyuna geçiyorum. Zira sabırsızlığınız gözlerinizden okunuyor.

Kendinizi dışarı attığınızda Empire Bay şehrinin büyülü ortamı karşısında bir müddet kalıyorsunuz. Çünkü videolarda gördüğümüzden çok daha canlı bir şehir var karşımızda. Caddeler baştan sona kalabalık, cafe, bar ve parklar inadına dolu. Her girdiğiniz mekanda bir şeyler içen, sohbet eden ya da masa başında gazete okuyan insanlar görebiliyorsunuz. Şehirde ufak bir yolculuğa çıktığınızda arabasını tamir etmekle meşgul ya da eve ekmek yetiştirmeye çalışan insanlar görmek gerçekçilik sezgilerinizi harekete geçirmeye yetiyor. Her bir köşeden sesler geliyor. Araç sesleri, insan sesleri… Bir an kendinizi bir oyunda değil de, gerçek bir şehrin içindeymiş gibi hayal ediyorsunuz. Sonra birden şehrin güzelliğine takılıp kalıyorsunuz. Doğrusu şehir bu kadar canlı iken, tasarımı da bir o kadar başarılı olunca Mafia 2 demosuna sarılasınız geliyor. Tamamen hayal ürünü olan bu şehir ev, mekan ve araçlarıyla dönemi fazlasıyla yansıttığını söylemeliyim. Modellemelerde kullanılan renk paleti oyuna cuk diye oturmuş. Renkler birbirini tekrar ediyor ya da kaplamamalar soluk gibi şikayetlerde kesinlikle bulunmuyorsunuz. Işıklandırma ve gölgelendirme efektleriyse son derece başarılı. Bazı mekanlarda camdan sızan küçük bir ışık demeti bile ne kadar özenle çalışıldığını göstermeye yetiyor. Öte yandan oyunumuz bu kadar kalabalık bir şehirde geçiyor olmasına rağmen insanların birbirini çok az tekrar etmesi en önemli noktalardan bir tanesi. Küçük-büyük her yaştan insan bulunduran Mafia 2, bu konunun da üstesinden hakkıyla gelmiş.

Geldim, gördüm ve sevdim

Görevlerden önce şehri gezmek için sadece 10 dakikamız var. Bu süreçte şehri sizin için (daha doğrusu kendim için) doyasıya gezdim (cafede çay içmek ya da mağaza mağaza gezmek mi dersiniz bilemeyeceğim artık) ve oynanabilirlikle ilgili pek çok detaya ulaştım. Buyrun beni takip edin. Öncelikle oyunda enfes bir dövüş sitemi yer alıyor. Dövüş esnasında kamera sürekli hareketleniyor ve farklı açılardan görme fırsatı yakalıyoruz. Yumruk ya da tekme atmaya çalıştığınızda karşınızdaki kişi kendini korumak için manevralar yapabiliyor. Iskaladığınızdaysa vakit kaybetmeden bir yumrukta karşınızdaki indiriyor. Tekme ve yumruk aynı tuşla kontrol ediliyor ve siz tuşa bastıkça darbeler ardı ardına geliyor. En son bitirici darbeyi yaptığınızdaysa kamera ağır çekime geçiyor ve karşınızdakinin bitişini zevkle izliyorsunuz. Nasıl ama? Hoşunuza gitti değil mi. Araç sürüşünü merak ediyor olmalısınız, hemen anlatıyorum. Oyunda envai çeşit araç yer alıyor. Pek çok otomobilin yanı sıra tır, otobüs hatta çekici bile kullanabiliyorsunuz. Araçlar eski model olduklarından dolayı biraz ağır hareket ediyorlar. Tabi oyunda dönemin pahalı araçları da yer alıyor ve bu araçlar diğerlerine göre çok daha hızlılar. Araç kontrolü olarak Mafia 2 orta şeker bir iş çıkartmış. Çünkü araç kullanmak başta çok hantal geliyor. Özellikle viraj almaya çalışırken fazlasıyla sıkıntı yaşıyorsunuz. İtiraf etmeliyim başta sürekli bir yerlere çarpmak fena halde sinirlerimi bozmuştu ama neyse ki ilerleyen zamanlarda kullanıma alışabildim. Bu yönüyle biraz tecrübe sonunda iyi konuma gelebilirsiniz ancak ne kadar alışsanız da bu Mafia 2'nin araç kontrolünde sıkıntılı olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.

Cesur kent

Mafia, GTA ve The Godfather tarzı oyunlarda en çok merak ettiklerimizden biri de şehir insanının olaylara tepkisi oluyor. Mafia 2 bu konuda rakipleriyle kafa kafaya bir performans sergiliyor. Şöyle ki şehirde araç çalmaya kalktığınız da ya da şeş kaza (!) birini vurduğunuzda insanlar hemen bunu fark edip polise haber veriyorlar. Ancak gelgelelim üzerlerine araba sürdüğünüzde ya da bir yere çarpıp kaza yaptığınızda çok yapay ve basit tepkiler alıyorsunuz. Dahası herhangi bir kişiye silah doğrulttuğunuzda telaşlanmak veya korkmak yerine sadece aval aval yüzünüze bakarak yanınızdan geçiyorlar. İtiraf etmeliyim ki özellikle bu eksiklik bir miktar hayal kırıklığına yol açabiliyor. Öte yandan garip bir ayrıntıya daha rastladım ki Mafia 2'de kime saldırırsanız saldırın kesinlikle size karşılık veriyor. Arkadaş şimdi adama sormazlar mı bu koca şehirde hiç mi tırsak bir Allah'ın kulu yok, herkes mi savaşçı ruhlu diye. Son olarak sanırım firmaya bir soru daha yöneltmek zorunda kalacağız; karakterimiz ne hikmetse yorulmak nedir bilmiyor, koca haritada metrelerce koşabiliyor. Uzun zamandır bu kadar uzun mesafe koşu yapabilen, ama ne hikmetse zıplayamayan bir karakter görmemiştim, 2K Czech'e sormak lazım.

Showtime!

Gezme işini bitirdikten sonra nihayet işin aksiyon kıskıma geçiyoruz. Bu nokta da ilk oyunu unutun (kolaysa sen unut dediğinizi duyar gibiyim). Yeni oyun ilkinden tamamen bağımsız. Yepyeni karakterler, yeni yüzler karşımıza çıkıyor. Vito adındaki karakteri ve kayıtlı olduğu üç kişilik çeteyi yönetiyoruz. Belki yeni karakterlere ısınmak zaman alacak ama seveceğinizden eminim. Üçü de çok sağlam çocuklar. Her neyse… Telefon çalıp, görüşmeyi tamamladıktan sonra haritada gideceğiniz yer daire ile gösteriliyor. Mekana vardığınızda bir eve geliyorsunuz ve çete arasında görev hakkında kısa bir konuşma gerçekleşiyor. Bu noktada 2K Czech'in sinematikler konusunda harika bir iş çıkardığını anlayabiliyorsunuz. Sinematikler dışarıda dönen olaylarla devam ediyor, bittiğindeyse elimize bir otomatik silah geçiyor ve asıl oyun başlıyor. İlk olarak karakterimizi TPS kamerasıyla yönettiğimiz oyunda silah kullanımı fazlasıyla kullanışlı, alışma gibi bir problem yaşamıyorsunuz. Vuruş hissi gayet tok ve doyurucu. Elimize bölüm boyunca tabanca, altıpatlar, pompalı ve bir seferlik otomatik silah geçiyor. Haritada bir de silah satıcısı yer alıyor ama bu silahlardan farklı bir şey satmıyor. Görev dört duvar arasında geçiyor ve Max Payne'i hatırlayan bir ilerleyişe sahip. Bu noktada Max Payne'de aldığınız hazın çok daha fazlasını alacağınızdan emin olabilirsiniz. Oyunda bir de siper sistemi yer alıyor ve Gears of War benzeri. Hemen hemen her nesneyi siper almak için kullanabiliyoruz ve sadece kafamızı göstererek ateş edebiliyoruz. Çatışmalar fazlasıyla sürükleyici bir havada ilerliyor. Bunda en büyük etken kuşkusuz yapay zekanın başarısı. Rakipleriniz çevredeki her türlü nesneyi siper almak için kullanıyorlar. Açık verdiğinizdeyse asla affetmiyorlar. Pompalı gibi güçlü silahlar karşısında hata yaparsanız ölmeniz çok daha kolay oluyor. Can barı Call of Duty'de olduğu gibi dinledikçe dolan cinsten. Bu özellik zorlu çatışmalarda size büyük katkı sağlıyor. Diğer bir katkıysa takım arkadaşlarınızdan geliyor. Zira diğer oyunlarda olduğu gibi kuru kalabalıktan ibaret değiller. Oyundaki etkilerini fazlasıyla hissediyorsunuz. Sürekli farklı köşelerden saldırıyorlar ve kayda değer bir katkı sağlıyorlar. Özellikle zorlandığınız sahnelerde iş bitirici rolü de yine diğer elemanlar karşılıyor. Görevi bitirdiğinizdeyse tıpkı ilk oyunda olduğu gibi enfes sinematikler sizi karşılıyor. Enfes diyorum çünkü kurgu ve sunum ustaca birbirini tamamlıyor. Sürükleyici diyaloglar ise cilası oluyor. Ve sadece sinematiklere bakarak Mafia 2'nin senaryo olarak ortalığı kasıp kavuracağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Minimum;

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP (SP2 veya üstü) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Pentium D 3Ghz ya da AMD Athlon 64 X2 3600 + (Çift çekirdekli)
RAM: 1,5 GB RAM
HDD: 8 GB
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro

Önerilen;

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP (SP2 veya üstü) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 2.4 GHz Quad Core işlemci
RAM: 2 GB RAM
HDD: 10 GB
Ekran Kartı: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870

PhysX / APEX Sistem Gereksinimleri;
İşlemci: Minimum 2.4 GHz Quad Core işlemci / Önerilen 2.6 GHz i7-920
RAM: 2GB
Ekran Kartı (PhysX): Minimum İyi grafik için Nvidia GeForce GTX 260, PhysX için Nvidia GeForce 9800 GTX / Önerilen Nvidia GeForce GTX 470
Ekran Kartı (APEX): Minimum Nvidia GeForce GTX 470 / Önerilen Nvidia GeForce GTX 480

downloadxx
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

No Password
[/center][/QUOTE]

Mafia 2 Full | No Crack | Tıkla ve Oyna | 3 Link | Caps
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mafia II Jimmy's Vendetta (Ek Paket) |2010 | FuLL | 2 Link | 355 MB
» Delta Force: Black Hawk Down - Full - Oyun indir Tek Link
» Mount and Blade Warband-SKIDROW + CRACK + UPDATE + MULTiPLAYER CRACK
» Drakensang The River Of Time-RELOADED Tek Link!
» House M.D Tek Link